Žák ZUŠ Alfréda Radoka přijat na JAMU!
tiskové zprávy
Žák ZUŠ Alfréda Radoka přijat na JAMU!
10.3.2025

Štěpán Cigánek, talentovaný mladý hudebník, dosáhl vynikajícího úspěchu, když byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění (JAMU) v Brně do prestižního oboru kompozice filmové a scénické hudby. Tento úspěch je o to cennější, že Štěpán, který absolvoval Základní uměleckou školu Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, přeskočil konzervatoristy, čímž se stal jedním z pouhých dvou přijatých uchazečů.


Během přijímacího řízení předvedl brilantní výkon při klavírní hře, kdy zazněly skladby J. S. Bacha, S. Rachmaninova, P. Bazaly a dalších významných autorů. V praktické části složil expozici fugy na zadané téma a vytvořil kompozici inspirovanou datem svého narození.
Příprava na přijímací řízení byla náročná a zahrnovala mimo jiné hudební teorii na úrovni konzervatoře se zaměřením na vlastní kompozici, kterou Štěpán přivezl v notovém zápise i ve formě audio záznamů. Jeho přijetí na JAMU je velkým úspěchem a potvrzením jeho talentu a píle.