Žáci ZUŠ Alfréda Radoka si zahrají po boku profesionálních filharmoniků.
Žáci ZUŠ Alfréda Radoka si zahrají po boku profesionálních filharmoniků.
19.4.2024

Letos ve Zlíně probíhá třetí ročník unikátního orchestrálního projektu Malí velcí filharmonici, ve kterém se zkušení členové orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů ocitávají v roli mentorů pro nejtalentovanější žáky veřejných ZUŠek Zlínského kraje. Mezi nadané žáky byli vybrání i Nikolas Kubín a Vojtěch Heller ze Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Nikolas, který dlouhodobě sbírá úspěchy na klavírních soutěžích nejen ve Zlínském kraji navštěvuje klavírní třídu Josefa Kratochvíla. Vojtěcha, který má na svém kontu také mnoho soutěžních úspěchů, učí na kontrabas Iva Vémolová. Hlavní koncert, na kterém se mladé hudební naděje představí na pódiu po boku špičkových profesionálů proběhne 4. a 5. května v Kongerosvém centru ve Zlíně.

Druhým podobným projektem, který probíhá v Moravskoslezském kraji již bezmála 14 let je festival Múziáda. Jedná se o festival základních uměleckých škol organizovaný sdružením MÚZA ve spolupráci se základními uměleckými školami. Tento festival je složený z několika samostatných akcí, které prezentují mladá talenty jak v oblasti hudby tak i v tanci, dramatu a výtvarném umění. Jednou z akcí, která se v rámci festivalu uskuteční je vystoupení Janáčkovy filharmonie Ostrava s žáky ZUŠek. Do tohoto výběru se dostal i talentovaná žačka Ivy Vémolové Anežka Sýkorová.

„Jsme velice pyšní, že se našim žákům daří dostávat se na tyto jedinečné projekty, díky kterým získávají neocenitelné zkušenosti.“ říká Mgr. Marta Vavříková, statutární zástupce orgánu ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí.