Skvělá reprezentace tanečníků v polském Konině
Skvělá reprezentace tanečníků v polském Konině
12.6.2024

Žáci ZUŠ Alfréda Radoka, kteří jsou i členy Aneri – Taneční škola z.s., reprezentovali Valašské Meziříčí na Mezinárodním dětském festivalu písní a tanců, který se odehrál v partnerském městě Konin v Polsku.

Taneční část festivalu byla věnována soudobým tanečním stylům – disco dance, street dance, art dance a dalším. Festivalu se v prvním kole účastnilo 233 tanečních choreografií v devíti různých tanečních disciplínách, z nichž do semifinále postoupilo 130 a do finále 80 skupin. Děti ze ZUŠ Alfréda Radoka a TŠ Aneri se kvalifikovaly až do finále mezi 6 choreografií disco dance, z nichž poté 4 postoupily do grand finále. Děti se ve finále umístily na 5. – 6. místě. Z Polska si děti odvezly nejen dobrý pocit z dobře odvedené reprezentace, ale také obrovskou zkušenost s rozmanitostí polského disca, krásného a upřímného přátelství a podpory polských trenérů a diváků.