Naše akce
Festival Alfréda Radoka

Multižánrový Festival ZUŠ Alfréda Radoka 2015!

Tento festival se stal již tradicí v kulturním životě našeho města. Jeho hlavním cílem je propojování moderních divadelních a tanečních žánrů, setkávání profesionálních umělců s žáky meziříčské umělecké školy, vzájemná inspirace a obohacení. V rámci festivalu spolupracujeme také s významnými umělci české scény.

Letošní program:

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble - Sál KZ, pondělí 25. 5. 2015, 19:00 hodin

Houslový mistr s kapelou Gipsy Way Ensemble představí program Gipsy Fire. Program je spojením virtuózního mistrovství, temperamentu a vroucí krve. Na koncertu zazní ovšem také populární klasické kompozice. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 330 Kč. Předprodej v Infocentru ve Valašském Meziříčí, nebo on-line na www.kzvalmez.cz.

Terezie Kovalová & Jan Kunze - Schlattauerova kavárna, úterý 26. 5. 2015, 20:00 hodin

Hudebně-poetický večer s úspěšnou modelkou a violoncellistkou Terezií Kovalovou a Janem Kunzem.

Galakoncert žáků ZUŠ Alfréda Radoka - Kino Svět, pátek 29. 5. 2015, 18:00 hodin

Vystoupí jazzový orchestr JazzZUŠák, taneční obor ZUŠ, dětský pěvecký sbor MIBIDIZO, Smyčcový orchestr ZUŠ a další.

Výstava výtvarného oboru - Galerie Sýpka, 3. 6. - 19. 7. 2015, Vernisáž středa 3. 6. 2015 v 18.00 hod.

Výtvarný obor Základní umělecké školy Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí poskytuje výtvarnou průpravu dětem všeho věku. Vedle klasických výtvarných technik jako je kresba, malba a modelování, se na místní škole vyučují nová média jako je animace a videoart. Výstava všech výtvarných technik a různých přístupů v rámci multižánrového Festivalu Alfréda Radoka poukazuje na kreativitu studentů a zároveň podporuje začínající malé umělce. Práce žáků ve věku 5 až 20 let nabízí inspiraci a obohacení. Prezentují se zde ateliéry pod vedením těchto vyučujících: Helena Galbavá, Irena Pištěcká, Petr Hajdyla, Veronika Koléšková, Hana Bilová a Leszek Wojaczek.

Taneční salón I.

Amfiteátr Valašské Meziříčí, sobota 13. 6. 2015, 20:30 hodin

KZ města VM, pátek 12. 6. 2015, 20:00 hodin

Taneční salón II.

Kulturní dům Zašová, úterý 16. 6. 2015, 19:00 hodin

Velkolepá přehlídka celoroční práce všech žáků tanečního oboru ZUŠ pod vedením Denisy Varga Vašíčkové a Ireny Stolařové.

Sea and Air – M-klub KZ, neděle 14. 6. 2015, 19:00 hodin

Vystoupení německého rockera a řecké tanečnice. Jejich hudba bývá charakterizována jako atmosférický indie rock s cembalem inspirovaný barokními melodiemi.

Závěrečný koncert dětských pěveckých sborů ZUŠ – Sál KZ, středa 17. 6. 2015, 17:30 hodin

Na koncertě diváci uvidí a uslyší nejmladší žáky v přípravném sboru Stonožka a mladší žáky, kteří navštěvují sbor miniDIZO. Nebude chybět také koncertní sbor MIBIDIZO, ověnčený řadou úspěchů z českých i mezinárodních soutěží.

Made in ZUŠ – Nádvoří KZ Valašské Meziříčí, středa 17. 6. 2015, 18:30 hodin

Mladé hudební skupiny Baskybic, Drumatix a United Sound, které vzešly z umělecké líhně ZUŠ Alfréda Radoka. Mňága a Žďorp, svěřenci francouzské zpěvačky Céline Bossu a hosté.

Kuze-a-Kovalova.jpghlavicka-na-pozvanku.JPGMIBIDIZO-valmez-17.6.jpgSEA-+-AIR-PLAKAT.jpgFAR.jpgSea_Air_spooky_bw_01.jpgts-na-web.JPG

plakat_obr019.jpgdo-novin-ZUS-+-MNAGA.jpgMADE-IN-ZUS_web.jpg